Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sayın Müşterimiz;

Her üründe olduğu gibi prefabrik bina alırkende satış danışmanlarının verdiği değişik bilgilerle durum içinden çıkılmaz bir hal alır.
Size yardımcı olabilmek için,
Prefabrik çelik yapı alırken dikkat etmeniz gereken sadece 9 temel özellik vardır.

  • Dış duvarların çimentolu yonga levha olan yanmaz BETOPAN malzemeden olmasına,
  • İyi bir yalıtım için dış duvarların 100mm,iç duvarların 60mm kalınlığında olmasına,
  • Kaynaksız galvaniz çelik yapı olmasına,
  • Kar yükü ve Rüzgar yükü değerlerine,
  • Verilen fiyatlarda taşıyıcı sistem,duvar panelleri,dış-iç kapılar,pvc doğrama,cam,sıhhi tesisat,elektrik tesisatı ve boya malzemelerinin ve işçiliğinin olmasına,
  • Saçakların 40cm ve boyalı galvaniz sacdan olmasına,
  • Makas altı omegalarının özel plastik kapak ile kapatılmasına,
  • Bina makaslarının birleşim yerlerinin vida ve punta ile sabitlenmemiş,bunun yerine pul,somun ve cıvata ile sabitlenmiş olmasına dikkat ediniz.
  • Alın makas kapamalarının plastik yerine boyalı galvaniz sactan olmasına dikkat ediniz.

Bir çok firmada ”Biz farklıyız’ sözünü çok duyarsınız.Özelliklede göremediğiniz taşıyıcı sistemdeki sac kalınlıklarının yüksek olduğunu telafuz ederler.Ancak tüm prefabrik firmalarında kar yükü:80kg/m2,rüzgar yükü 90km/saat’tir.
Bu durumda bina taşıyıcı sistemde sac kalınlıklarında artı bir özellik olmadığını gösterir.Türkiye sınırları içinde %90 tüm prefabrik firmalarında bu değer aynıdır.

Bu durumlar göz önüne alındığında firmalar arasındaki bina fiyat farkı sadece fiyatın üstündeki kar marjı ile doğru orantılıdır.

Diğer fiyatı etkileyen durumlar sizin üretici firmadan istediğiniz özel opsiyonel işlerdir.

Nadir olmakla beraber bazı firmalarda montaj ekibinin ayrı boyacının ayrı olmasıdır.Bu gibi durumlarda evin montajı tamamlansa dahi boyacının gecikmesi durumunda gün kaybınız olabilmektedir.Bunu sorgulamanız menfaatiniz icabıdır.

Sorularınız için 0216 374 33 24 nolu telefondan veya info@uceprefabrik.com adresinden ücretsiz danışmanlık servisi alabilirsiniz.

yağ aldırma fiyatları karın germe fiyatları dudak dolgusu fiyatları piezo burun estetiği fiyatları burun törpüleme fiyatları gülüş tasarımı fiyatları lipomatik vaser liposuction fiyatları liposuction cost turkey